The Social La Fortuna
| 24-timers service 24-timers Reception | Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
The Social La Fortuna har 24 timers security og en udflugtsskranke og byder på et komfortabelt overnatningssted i La Fortuna 150 m fra Iglesia de La Fortuna de San Carlos. Onirica Art Gallery ligger 200 m derfra, mens Arenal Wilberth Stables ligger lige uden for.
Dette overnatningssted nyder godt af dets bekvemme beliggenhed i nærheden af Fortuna Park. 5 minutters gåtur fra denne komfortable indkvartering fører dig til hjertet af La Fortuna. Du kan komme til El Salto om få minutter i bil. Parada de Autobus er et busstoppested, som tilbyder direkte forbindelser til byens attraktioner og vigtige steder og ligger 5 minutters gang fra The Social La Fortuna.
Du kan spise på Chocolate Fusion Chocolateria, inden for 50 meter fra hotellet.
- Lufthavne
- Fortuna lufthavn9 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- 24-timers Reception
- Kæledyr ikke tilladt
- 24 timers vagtservice
- Elevator
- ATM/Hæveautomat
- Brandslukkere
Services
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
På værelset
- Klimaanlæg
- Havemøbler
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det The Social La Fortuna hotel?
Det vil tage dig en 5 minutters gang at komme til byens centrum fra det The Social La Fortuna hotel. - ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til et The Social La Fortuna hotel?
Fortuna lufthavn og et The Social La Fortuna hotel er adskilt af 5 km afstand. - 🚗
Hvor kan vi parkere vores køretøj i The Social La Fortuna hotel?
The Social La Fortuna hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår er udtjekning i det The Social La Fortuna hotel?
Kunder skal tjekke ud fra det The Social La Fortuna hotel ved 11:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i hotellet?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på hotellet er 339$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på La Fortuna hotellet?
Gæsterne på La Fortuna hotellet kan betale med Visum og Mastercard. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i det The Social La Fortuna hotel?
Det The Social La Fortuna hotel tilbyder Tre mands værelse, Fire mands værelse Deluxe og Fælles værelse at vælge imellem.